Vánoční tvořivost

Vyrobte si tyto úžasné vánoční ozdoby z věcí, které zaručeně máte doma

christmas-decorations

Jste obeznámeni s pojmem „hromadění“? Jedná se o poměrně rozšířený fenomén, kdy člověk zkrátka nemá to srdce takřka nic vyhodit, protože všechno přece jednou může potřebovat a použít. Takže by bylo silně netaktické zbavovat se starého nábytku, nepoužívaných spotřebičů, nepadnoucího oblečení či loňských novin, které si třeba budete chtít někdy přečíst. To s největší pravděpodobností není váš případ, ale každý z nás má doma nějaké ty skryté poklady, z nichž asi pohádkově nezbohatne, ale může si z nich vyrobit krásné, a především originální vánoční ozdoby. Podívejte se, jaké netušené možnosti vaše domácnost skýtá.

  1. Vánoční stromeček z knížek

Kniha je po psu zřejmě druhý nejlepší přítel člověka. A určitě nejrozšířenější. Čte totiž každý, kdo si chce čas od času potěšit duši, příjemně zrelaxovat a zároveň se dozvědět něco nového. Proto se naše knihovny postupně plní, což je výborná stránka nejen z hlediska intelektuálního, ale i designového. Dává nám to unikátní možnost na vytvoření originální vánoční dekorace, kterou ocení nejen knihomolové.

Jak na to? Velice snadno. Vyberte několik desítek literárních skvostů z vaší sbírky, naskládejte je na sebe a vytvarujte  do podoby stromečku. Na špičku dosaďte šišku a přihoďte malý řetízek ze svíček. Uvidíte, že si rychle a prakticky bez práce vytvoříte nápaditou, krásnou a nutno říct, že proklatě stylovou dekoraci.

b1

Nejste fanda do knížek? Nevadí, určitě rádi posloucháte hudbu nebo sledujete filmy, takže máte zásobičku CD nebo DVD. Udělejte si stromeček z nich.

     2. Sněhuláčci z víček

V každé domácnosti se najde alespoň jeden vlastenec, který ctí tradiční národní hodnoty a sem tam si kromě chleba se solí dopřeje i tekutý chléb, který, jak díky proslulé reklamě víme, pomáhal budovat české obrození v dobách, kdy nám i našemu jazyku hrozil zánik. Potěšte ho a řekněte mu, že pivo nám může udělat radost i po dopití. Láhve ať klidně vrátí, ale víčka nevyhazovat! Udělá si z nich totiž vánoční ozdoby, které mu budou všichni štamgasti závidět. 🙂

Postup opět není nijak náročný. Stačí přilepit tři víčka k sobě a nakreslit oči, nos, pusu a třeba i obmotat kolem víček stuhu s knoflíkem, ať má panáček stylovou šálu. Poté jen špičkou nože vytvoříte dírku, kterou provléknete provázek, abyste mohli chmelového muže pověsit na stromek. Tak hurá pro pivo! A na zdraví.

b2

3. Mořské koule

Také si z každé dovolené přivezete suvenýry, které vám připomínají moře, pláž a pohodu, o níž se vám na dlouhou dobu může zase jenom zdát? Využijte je a zpříjemněte si těmito vzpomínkami, celé období vánočních svátků. Kupte průhledné koule, rozdělejte je a vložte do nich lasturky, škeble, písek nebo jakýkoliv artefakt, který jste si dovezli jako válečnou kořist. Poté jen kouli zavřete. Zahrajte si třeba na Jamese Bonda a vyzkoušejte metodu protřepat – nemíchat, čímž docílíte správné struktury. A pak už jen užívejte klidu Vánoc ve spojení s krásnými vzpomínkami na dovču.

b3

Tak vidíte, proč utrácet za nové ozdoby, když všechno potřebné máte doma, aniž byste o tom vůbec věděli? Opusťte svou komfortní zónu, zapojte fantazii a zkuste letošní Vánoce pojmout jinak. Osobněji, osobitěji a kreativně. Uvidíte, že váš stromeček dokážete luxusně vyzdobit i za pár korun.

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ