Vánoční tvořivost

Kouzlo vánočních výrobků

christmas-1925745__340

Vánoce se nezadržitelně blíží a jejich atmosféru nám připomínají čtyři adventní neděle. Koledy, vánoční písně a výzdoba v obchodech, to vše na nás dýchá plnými doušky. Ještě před příchodem zimy každý přemýšlí, jakou vánoční dekoraci zvolí pro letošní rok. Někteří se zhrozí: „A co dárky pod stromek?“  

Dokážeme si poradit v jakékoli situaci. 

Vánoční cukroví jako dekorace i dárek 

V čase první adventní neděle nastává pro kuchařky krapet shon. Začínají se péct vánoční perníčky. Proč tak brzy? Aby se pěkně uležely a v ten pravý čas byly lahodné a chutné ? Klasické vykrajované druhy se zdobí, máčejí v čokoládě apod. Jsou však šikovné kuchařinky, které s perníkovým těstem dokážou zázraky. Co takhle betlém? Je to pro vás moc složité? Nevadí, zkuste jednodušší možnost, zasněženou chaloupku, stromek, vánoční hvězdu… pěkně vše nazdobte a zabalte s mašlí do celofánu. A máte skvělý nápad nejen na dekoraci, ale i dárek pod stromek. Fantazii se meze nekladou. 

dárek

dárek

Vánoční výrobky z přírodních materiálů 

Neholdujete vaření a pečení? Nic se neděje. Vánoční výrobky získáte i jinak. Nápady a inspiraci najdete na internetu, kde si je třeba rovnou objednáte, nebo od známých, na trzích a jarmarcích: 

Tady nakoupíte už hotové, většinou z přírodních materiálů a ručně udělané. Nebo se rozhodnete, že jejich výrobu zvládnete sami a přivezete si domů jen doplňky. 

Něco málo inspirace na vánoční výrobky 

Vánoční atmosféru si zpříjemněte dekorací-věnce, svícny, ozdoby, stromečky, papírové vločky a řetězy do oken, postavičky andílků a sněhuláků ze šišek a klacíků nebo adventní kalendář. Doplňte ho dobrotami a rozzáříte srdíčka dětí. Zpříjemníte jim tak čekání na Ježíška. 

vánoční výrobky

vánoční dekorace

Máte doma kousky látek, zbytky vlny? Upleťte šálu, ušijte pouzdro na mobil. Pracujete rádi se dřevem? Co třeba ptačí budka a dárek pro ženu v podobě dřevěné ručně vyrobené šperkovnice? Stačí pak už jen doladit barvičkami, které má ráda. Skvělým nápadem je dárková krabička udělaná ze skořápky vlašského oříšku. Hodí se na darovaný prstýnek ? A pánům barevně vymalujte ramínko na oblek, kalhoty, bundu. 

Svíčka potěší pokaždé. Ozdobte ji barevně nebo ji jen tak vložte do čiré skleničky s barevnými kamínky, korálky. Poslouží nejen jako dekorace, ale i vánoční dárek.  

Mějme na paměti i naše životní prostředí 

výrobky

výrobky

Vánoční výrobky mohou být z celé řady materiálů. Nejvhodnějšími jsou ty přírodní. Ano, plastové vypadají dobře, koupíme je na každém roku. Ale uvědomte si, co dokážou udělat s přírodou. Zvolte papír, dřevo obnovitelné zdroje. Dekorace a dárky z nich vypadají nadčasově, připomínají teplo, klid a pohodu. Dřevěné výrobky, tak jako plastové, se nechají uchovat na další rok. Pokud nás omrzí, můžeme je dál ekologicky využít. Udělejme maximum pro krásnou přírodu, zdravý les a život se dřevem. 

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ