Vánoční tvořivost

5 tipů na originální vánoční přáníčka

1510078773322-2-1

Vzpomínáte si ještě na dobu předfacebookovou, kdy se k Vánocům nepřálo prostřednictvím hromadného označení do statusu s přiloženou fotkou? Pokud ne, tak to alespoň zkuste. Tehdy se totiž vinšovalo pěkně postaru, tedy klasickým přáníčkem ve formě dopisu, pohlednice nebo vlastnoručně vyrobené kartičky. A mělo to něco do sebe. Tak co si jedno staré dobré přání udělat? Překvapte kamarády nebo rodinu, protože tohle čekat rozhodně nebudou.

  1. Knoflíčkový stromeček

Nosíte vestičky, košile nebo nějaké mikiny s knoflíčkovým zapínáním? Pokud ano, tak určitě máte zásobu „pozůstalých“, které už nevydržely nesnesitelnou lehkost šití a vydaly se zemi vstříc. V opačném případě stačí jen zajít do galanterie, pořádně se tam rozšoupnout, udělat nákup za pár korun a doma jen přilepit nejrůznější knoflíky na čtvrtku. Rychlé, levné a snadné, tolik určitě investovat můžete, ne?

c1

  1. Muffinový stromeček

Jste na sladké? A bodnul by vám nějaký pádný důvod, proč si s čistým svědomím v rámci snahy o dobrou věc pochutnat na libovolném počtu muffinů nebo cupcakeů? Tak to jste na správném místě. Dopřejte si dortíků, co hrdlo ráčí. Poté jen košíčky zastříhněte tak, aby se jejich průměr postupně zmenšoval a nastrojte na špejli. Stromeček můžete ještě trochu „slisovat“ a přilepit na čtvrtku nebo papír, kam připíšete věnování. Dobrou chuť!

c2

  1. Stromeček z provázků ala Salvator Dalí

Určitě znáte někoho, kdo obdivuje Salvatora Dalího. A s největší pravděpodobností doma máte nějaký provázek. Tak co během několika minut vytvořit jednoduché přáníčko, které bude evokovat slavného slona od mistra španělského surrealismu? Uvidíte, že vaše několikaminutová snaha bude odměněna úctou, obdivem a upřímným pobavením toho, kdo rozpozná rafinovanost tohoto kreativního vtípku. A pro všechny ostatní bude ten provázek představovat pěkný stromeček, což také není od věci. ?

c3

  1. Sněhem zapadaný domeček

S tímhle si vyhrajete vy i vaše děti, které mohou pomoci s vystřihováním krajiny a domečku. To pak stačí jen nalepit na černý podklad a bílou pastelkou přimalovat kouřový nápis. V jednoduchosti je síla. Minimálně v tomto případě určitě.

c4

  1. Šněrovaný stromeček

Velmi originální, krásné a zároveň i snadné – takové je vánoční přání ve tvaru šněrovaného stromku. Postup už snad ani nemůže být jednodušší. Do tmavé čtvrtky zkrátka uděláte po obou stranách dírky tak, aby se od základny postupně vždy o pár milimetrů přiblížily k protější straně, čímž se vytvoří krásný kuželovitý tvar. Pak jimi postupně protáhnete provázek či stuhu a najednou máte krásný stromeček, který vystupuje „odnikud“. Pěkný efekt, a ještě hezčí přání, které si jeho adresáti nechají vystavené i dlouho po Novém roce.

c5

Udělalo by vám některé z těchto přáníček radost, kdybyste ho našli v zítřejší poště? Pevně věřím, že ano. Tento způsob přání k Vánocům a hodně štěstí do dalšího roku je totiž osobitý, hravý a máte u něj jistotu, že si s ním jeho autor dal práci. A to přece potěší daleko víc, než dva kliky a označení na Facebooku.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ