Vánoční stromek

Co pro nás znamená vánoční stromeček?

Vánoční stromek

Duch Vánoc není na prodej. Správnou atmosféru nejkrásnějších svátků v roce si bohužel (či spíš díky Bohu?) nemůžeme koupit. Tu si musíme vytvořit sami.  A na to neexistuje žádný univerzální návod, neboť každý slaví po svém. Někdo má rád klid a soukromí v okruhu těch nejbližších, jiný preferuje ruch a časté návštěvy. Jeden si Štědrý den nedokáže představit bez zlatého prasátka, zatímco druhý bazíruje pouze na tom smaženém. Na jedné věci se však shodne každý – bez vánočního stromečku to zkrátka nejde.

Pokud zrovna necinkáme klíči či nejsme ve finále olympijských her, tak žádná událost nedokáže tak zaplnit náměstí po celé republice, než každoroční rozsvícení vánočního stromu. Proč tomu tak je?

Vánoční stromeček je symbol Vánoc

Pokud by se v soutěži „Co na to Češi“ ptali sta spoluobčanů, co považují za hlavní symbol Vánoc, tak by Tomáš Matonoha bezpochyby ukázal, že vánoční stromeček bude nejčastější odpověď. A není se čemu divit.

Rozsvícení stromku se již stalo jakýmsi novodobým rituálem, na který si vždy v rámci svého volna s chutí zajdeme podívat. A ne sami. Vždy s sebou bereme kamarády, děti či ostatní rodinné příslušníky. Nikdy pak nechybí grog, svařák či alespoň horký čaj. Vánoční stromek tak symbolizuje obklopení blízkými, oddech od práce, pěknou výzdobu a něco dobrého k jídlu a pití. A předzvěst toho, že tyto požitky nás čekají i doma.

Atmosféra vánočního stromku

Fotka u vánočního stromkuV domácím prostředí pak vánoční stromek a jeho instalace znamená pomyslný předěl mezi stresujícími a odpočinkovými aktivitami. Alespoň u nás to tak vždy bylo – nejprve shon se sháněním dárků a nervy drásající vánoční úklid, poté výběr, koupě a vztyčení stromku. A pak už jen to dobré.

Zdobení stromečku za zvuku koled, tajné ujídání cukroví a balení dárků s vědomím toho, že naše toužebná očekávání se již za chvíli stanou realitou. Děti se tak dočkají Ježíška, tátové štědrovečerní večeře ve stylu „all you can eat“ a maminkám se splní přání v podobě další rodinné fotografie, zachycující chvíle štěstí a pohody.

Je i pro vás kvalitní stromek nezbytnou esencí k spokojenému prožití svátků, ale nevíte, kteří prodejci ve vašem okolí jsou jeho zárukou? Podívejte se na http://www.drevenevanoce.cz/stromky/  a kupte si pravý český vánoční stromek!

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ