Vánoční stromek

Chcete si prodloužit Vánoce? Pečujte o své vánoční stromky.

vánoční stromek

Vánoce jsou svátkem klidu. Představují pro nás vzácnou a vítanou chvíli odpočinku od stresu všedních i nevšedních dnů. Ať už vás trápí cokoliv, o Vánocích to jste schopni vypustit z hlavy a alespoň pár dní na to nemyslet. A můžete si zkrátka po určitou dobu zase jen užívat života. Poznávacím znamením těchto dní jsou vánoční stromky.

Stačí přijít do obýváku, v němž se majestátně tyčí ozdobený stromeček, a hned se cítíte opět svátečně, i když je už dávno po Novém roce. Člověka ten pohled okamžitě zklidní. Jak málo někdy stačí ke štěstí, že? Mně teda rozhodně ano. Proto je u nás tradicí nechávat vánoční stromky v domě minimálně do poloviny ledna. Ale to zdaleka ne každý jehličnan vydrží. Chcete si prodloužit Vánoce? Pak potřebujete kvalitní stromek. Ideálně z certifikovaného lesa. A jeho garancí jsou vánoční stromky s visačkami Českých dřevěných Vánoc!

Péče o vánoční stromky od A do Z

co je správně

co je správně

1)Nakupujte u prověřených prodejců – ty „prozradí“ skutečnost, že mají ke stromkům skoro až rodičovský vztah. Neradi se s nimi loučí, ale zároveň vám rád poradí, jak se o ně postarat. Nejsou jim totiž lhostejný. Organizace, které podpořily myšlenku Českých dřevěných Vánoc, nechaly své stromky opatřit visačkami. Chcete jistotu kvalitního stromku? S visačkou nešlápnete vedle.

2)Nechte si poradit – jaký chcete tvar stromečku? Máte raději hustý smrk, který je náchylnější k opadávání. Preferujete odolnější, ale o něco řidší borovici nebo jedli? Nevíte, co se hodí do bytu a co do rodinného domku? Zkušení pěstitelé vám se vším rádi pomohou.

3)Uchovávejte stromek v chladném prostředí – koupíte-li stromeček už v předstihu, nechte ho v garáži, na zahradě nebo ve sklepě. Pokud ho nemůžete umístit do prostředí, kde je kolem nuly, doporučujeme vám postavit ho do nádoby s vodou. Tak zůstane zcela zdravý a plný sil.

4)Pravidelně stromek zalévejte – po umístění do obývacího pokoje stromek pravidelně zalévejte. Vězte, že pokud na něj dopadají sluneční paprsky, tak stromek dokáže vypít až půl litru vody denně. S pravidelným pitným režimem vám vydrží mnohem déle.
Náš tip: Chcete dát stromečku šanci prožít si svátky i příští rok? Pronajměte si vánoční stromky!

Bolí vás srdce vždy, když musíte řezaný stromek vyhodit? Už nemusí. Nyní si již můžete užít Vánoce s živým stromkem, který neuschne a po svátcích je navrácen zpět do přírody. Svůj stromek si snadno vyberete z pohodlí domova podle fotogalerie. Zvolený stromek vám přivezou a po svátcích ho opět vrátí do přírody. Stačí si vybrat.

Je i pro vás kvalitní stromek nezbytnou esencí ke spokojenému prožití svátků, ale nevíte, kteří prodejci ve vašem okolí jsou jeho zárukou? Podívejte se na naši mapku prověřených prodejců a kupte si pravý český vánoční stromek.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ