Pozvánky Vánoční jarmarky a trhy

Vánoce na Veselém Kopci aneb Vánoční těšení

vanoce na veselem kopci

Výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Vánoční těšení bude v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska zahájena v sobotu 2. prosince a potrvá do neděle 10. prosince.

Svátečně vyzdobené roubenky letos přiblíží atmosféru příprav i oslavy Štědrého večera v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Dozvíte se například, jak vypadal Štědrý večer bez vánočního stromečku, co nesmělo chybět na štědrovečerním stole a na co se dříve děti nejvíce těšily. Ale také si budete moci prohlédnout tradiční pečivo, ozdoby, které se od konce 19. století věšely na vánoční stromeček.

Na každý den trvání výstavy jsme připravili s pozvanými lidovými výrobci ukázky zhotovování vánočních předmětů. Podrobný rozpis ukázek naleznete níže. Výstavu o víkendech zpestří kulturní program: v sobotu 2. 12. potěší koledy zazpívané mužským pěveckým sborem Bratříčci ze Slovácka, 3. 12. můžete na Veselém Kopci potkat mikulášský průvod, pro malé návštěvníky budou dokonce připraveny dárečky a koledy k tomu zazpívá folklorní soubor Baldrián z Pardubic, 9. 12. čekají koledy zahrané a zazpívané dudáky Přibyslavského dudáckého souboru Přidus z Přibyslavi a staročeská zabíjačka v Hospodě Na vejměnku. Výstavu zakončí v neděli 10. 12Předvánoční jarmark, kterého se zúčastní vybraní řemeslníci z celé České republikyJarmark budou provázet koledy v podání Pouličníků z Tábora. Přijďte si užít poklidnou atmosféru staročeských Vánoc a odpočinout si od předvánočního shonu mezi roubenkami na Veselém Kopci.

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ