Dřevěné dárky

Nejlepší vánoční dárky pro děti

girls opening gifts

„A co děti, mají si s čím hrát?“ Tuto mírně upravenou „kaťáckou“ otázku se nám, obzvláště pak v období Vánoc, snaží více či méně podprahově položit všechny obchodní domy. Nemusím snad ani říkat, že odpověď je takřka vždy stejná – ano, ale to neznamená, že by neuživily ještě něco. Vaše na tom nebudou jinak. Tak pojďme se podívat, čím by je mohl Ježíšek potěšit.

  1. Hlavolamy

Všichni školou povinní mají přes Vánoce volno, ale prázdniny nemusejí nutně rezultovat v absenci jakýhkoliv vzdělávacích aktivit a činností, které řádně potrápí mozkovnu. A pokud i zabaví, tak to je skoro jackpot, protože vše spojíte s užitečným a váš potomek bude nechtěně procvičovat logické myšlení, šedé buňky a kreativitu. Plus jako pokus neopakovatelná vůně dřeva, to zní jako vítězná kombinace, nemyslíte?

d1

Vybírat můžete z ohromného množství ručně vyřezávaných výrobků, které poslouží jako vzdělávací, zábavné a tmelící rodinné i soukromé aktivity. Stačí jen do vyhledávače zadat „dřevěný hlavolam“ a simsala bim – rázem objevíte ježka v kleci, Rubikovu kostku, různě barevné nebo přírodní skládací pyramidy, tangramy, kroužky, klece, věže, hvězdy a mnoho dalších užitečných věciček, jejichž prostřednictvím vaše děti nezakrní ani mezi náložemi bramborového salátu, cukroví a pohádkového maratonu v televizi.

  1. Krmítka

Jen málo co potěší děti tak, jako možnost pozorovat a nakrmit nějaká zvířátka. A pokud jste nepodlehli jejich toužebným prosbám o koupi andulky nebo papouška, můžete jim rozzářit oči a zároveň posílit jejich ekologické cítění darováním krmítka pro ptáčky. Dejte si ho na zahradu, balkon či ho odneste na kraj lesa nebo na louku, na tom nezáleží, protože s dětmi můžete každý den vyrazit na procházku s nějakým tím zobem pro opeřence kamkoliv. Takové chvíle utuží vztah rodič-dítě, dítě-zvíře i dítě-příroda. Uvidíte, že i vaše děti ocení „zimní divadlo“, které ptáci u krmítka předvádějí. A vy budete mít lístky do první řady, přímo k pódiu!

d2

  1. Houpací koník

Pamatujete na večerníčka a jeho houpacího koníka, kterého už chtěly ratolesti několika generací? Ta současná není výjimkou. Chytré telefony, tablety a všechny další vymoženosti dnešní doby malé děti vůbec nelákají. Naštěstí. Ty z toho ještě nemají moc rozum, takže intuitivně touží po tom, co je dobré, užitečné a zábavné, nikoliv po tom, co je zrovna trendy. A houpací koník je nestárnoucí klasika, která nikdy neomrzí. Sám jsem ho měl a nedám na něj dodnes dopustit. Zdědil jsem ho po starším bratrovi, který těžce nesl, když z dřevěného oře vyrostl a najednou jsem na něm jezdil já. Ale vápníkem podpořený přirozený vývoj dohnal i mě, takže už dávno se do koníka nevejdu, leč i tak ho pečlivě uchováváme u rodičů na půdě, kde odpočívá, než potěší další generaci naší rodiny. A vám doporučuji totéž.

d3

Tak to bychom měli. Tři originální, krásné, ručně vyrobené a přitom zcela rozdílné druhy dárků, jimiž zaručeně potěšíte své děti. Ale chcete vědět, co jim udělá největší radost? Představte si, že vás to nebude stát ani korunu. Opravdu. Nejlepším dárkem pro děti jste totiž vy. Věnujte se jim, udělejte si na ně čas a vytvořte si vzpomínky, které nezestárnou. Uvidíte, že tím potěšíte své ratolesti více, než si myslíte.

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ