Dřevěné dárky

Hlavolamy ze dřeva zabaví děti i dospělé

hlavolam

Ježek v kleci z Rychlých šípů, Rubikova kostka…, hlavolamy mého dětství. Ráda vzpomínám na ty časy, kdy na takových věcičkách skoro každý „ujížděl“. Přiznám se, nějakou barvičku skládací krychle jsem složila, ale celou? Nikdy ? Na to byl zručný můj bratr. Ježka z klece se mi ale osvobodit podařilo.

Dřevěné hlavolamy součástí dnešního trendu

Během posledních dvou let jsem si všimla, že se vrací časy dřevěných hraček a stolních her. Ani hlavolamy nezůstávají pozadu. I toho ježka v kleci koupíte klidně ze dřeva ? Různě barevné nebo přírodní skládací pyramidy, tangramy, kostky, kroužky, klece, věže, hvězdy a mnoho dalších zaplavují současné obchůdky, specializující se právě na ně. Široký výběr najdete lehce i na internetu. E-shopy mají skvělou nabídku, stačí do vyhledávače zadat „dřevěný hlavolam“ a vše je přímo na očích.

hlavolam

Hlavolam

Cítíte se na lehčí nebo těžší typy?

Tak jako křížovky nebo sudoku objevíte pro začátečníky a pokročilé, i u hlavolamů to máme stejné. Je přeci přirozené s každou hrou postupovat o další level, není to pravidlem jen u těch počítačových. Rozhodněte se správně, protože ty náročnější dají docela zabrat. Doporučuju začít od těch jednodušších. Ale pokud chcete potrápit třeba dědu o dlouhých zimních večerech, není problém ?

Správný výběr hlavolamu ze dřeva

Taky vás omrzely hračky z plastů a ty kovové? Působí moc studeně, že jo? Na duši stoprocentně pohladí ty dřevěné. A stejně je to u hlavolamů. Existuje celá řada přírodního materiálu ze stromů, které se dají na jejich výrobu použít.

Hlavolamy koupíte udělané z evropského dřeva, jako například ořech, javor, bříza, třešeň, jabloň, dub, buk, švestka… a ty najdeme i v naší malé zemičce. Ale můžete pořídit i ty z exotického – třeba mahagon, eben, wenge, padank, amarant, owango, meranti, americký ořech a několik dalších.

Koupit levný nebo drahý?

Drahý nebo levný?

Drahý nebo levný?

Tak v tomhle případě doporučím zlatou střední cestu. Ne vždy platí, že co je drahé, musí být zaručeně výborné. Setkala jsem se s hlavolamy do stovky a rozhodně neztratily na kvalitě. Samozřejmě o hodnotě rozhoduje i materiál použitý k výrobě. Proto počítejte s vyšší cenou u dováženého dřeva.

A ještě jeden bonus ode mě na závěr ? Kupujte a objednávejte hlavolamy z českého dřeva. Podpoříte naše lesní hospodářství i s pocitem ochrany životního prostředí. A ty s označením PEFC budou tím úplně nej.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ